Psikoteknik Belgesi E-Devletten Sorgulanabilir mi?

Psikoteknik Belgesi Sorgulama E-Rapor

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen E-Rapor Psikoteknik Belgesi ya da Psikoteknik Raporunu sorgulamak ya da kopyasını çıkarmak için E-rapor Kapısı oluşturulmuş ve çalışmaya başlamıştır. Türkiye genelinde kullanılacak sistem online sorgulama ve e-imza ile imzalanmış Resmi Psikoteknik Raporlarını Oluşturabilmektedir . (2019 öncesi) Eski Psikoteknik Raporlarının Sisteme nasıl ve ne zaman aktarılacağı henüz belli olmamıştır. Psikoteknik Merkezlerinin oluşturdukları Psikoteknik Raporlarının e-rapor sistemine aktarılması beklenmektedir. Bu nedenle 2019 yılından önce alınmış psikoteknik raporlarınızın resmi onaylı kopyasını saklamanız belge sahibi olduğunuzu kanıtlamanız için gerekebilir. 2019 yılında alınan raporlar E-Rapor ve GBT ye işlenmektedir.

2019 öncesi Psikoteknik Belgesi ya da raporunu SRC Belgelerinde olduğu gibi GBT den henüz görülememektedir. Bu nedenle 2019 yılı öncesinde rapor alanların kontrollerde Psikoteknik Belgesi olduğunu kanıtlamak için Sağlık Müdürlüklerince hazırlanmış ıslak imzalı Psikoteknik Raporunu bulundurması gerekmektedir. Fakat bu durum geçici bir durumdur. 2019 yılında alınan Psikoteknik Belgelerinin E devlet yada E-Rapor ve GBT entegrasyonunun gerçekleşmiştir. Böylece 2019 yılında rapor alanların belge taşıma zorunluluğu ortadan kalkmıştır. İşe girişler için talep edilen belgeler e-rapor ve e-devlet üzerinden online çıkarılabilmektedir. Aşağıdaki linklerden sorgulama yapıp belgenizi çıkartabilirsiniz.

Aşağıdaki linkten Psikoteknik e-Rapor Sistemi nin nasıl kullanılacağı ve sayfa bağlantılarına ulaşabilirsiniz

Psikoteknik Belgesinde Yetkisiz Kurumlara Dikkat!!!

2019 öncesi Psikoteknik Belgesi Veren Yetkili Kurumlar Sağlık Müdürlüklerince ıslak imza ve mühürle onaylanmış raporların bir kopyasını belge sahibine vermek kendisinde kalan kopyasını saklamak zorundadır.

2019 öncesi Sağlık Müdürlüklerince Islak İmza ve mühür ile onaylanmış raporları teslim etmeyen bunun yerine geçerliliği olmayan kartlar dağıtan yetkisiz kurumlardan alınan Psikoteknik kartları geçersiz sayılmakta ve ceza uygulanmaktadır 2019 yılı öncesi belge almış olanların Psikoteknik Merkezlerinden Sağlık Müdürlüklerince Islak İmza ve mühür ile onaylanmış raporları talep edip yanlarında bulundurmak zorundadır. Psikoteknik kartını veren kuruluş ıslak imzalı rapora sahip değilse kartınız büyük ihtimalle geçersiz bir kağıt parçası durumuna düşmektedir.

IRMAK SRC

Mesleki Eğitim

Mesleki Belge

1 Saatte Psikoteknik Belgesi

SRC Belgesi SRC 1, SRC 2, SRC 3, SRC 4

ODY Belgesi ODY 1, ODY 2, ODY 3, ODY 4

ÜDY Belgesi ÜDY 1, ÜDY 2, ÜDY 3, ÜDY 4

Kurumsal Hizmet

Karayolu Taşımacılığı Eğitimi ve Danışmanlığı

İleri Değerlendirme Ve Eğitim Teknikleri, Detaylı Analiz Ve Kişiye Özel Eğitimler Sayesinde Her Seviyede Yüksek Başarı. İşinizi hızladıran Sorunlarınızı Çözen Benzersiz destek ve eğitim.

Irmak SRC'ye Gelin İşlerinizi Kolaylaştırın.