Psikoteknik

Irmak Psikoteknikte Psikoteknik Sadece 170 TL

1 Saatte Psikoteknik Belgesi

Psikoteknik, trafik insan faktörü ve araçlar

Trafik ortamı dendiğinde ilk akla gelen insan, araç ve çevre ögeleri ve bu üç ögenin birbiri ile ilişkisidir. Trafik psikolojisi, temel olarak insan faktörünü incelemekle beraber, bu üç faktörü ve trafik sistemini disiplinler arası bir yaklaşımla ele almaktadır.

Psikoteknik uygulandığı ülkelerde ölümlü trafik kazalarında büyük azalma göstermiştir.

Avrupa birliği trafik güvenliği standartları içinde ülkemizde uygulanmaya başlayan psikoteknik Değerlendirme. Birçok alanda zorunlu hale gelmiş, eksikliği durumunda yüksek cezalara bağlanmıştır. Sürücüler için fazladan bir belge alma zorunluluğu bir külfet getirse de ölümlü ya da maddi hasarlı trafik kazalarındaki azalma, toplım yararı gözetildiği zaman tüm toplum için olumlu olmaktadır.

Psikoteknik Değerlendirmeden önce yaşanan stresin kaynağı nedir?

Trafik psikolojisi alanında çalışan psikologların, diğer alanlarda çalışan psikologlara göre önemli bir farkı bulunmaktadır: Klinik, endüstri, okul vb. alanlarda çalışan psikologlar genellikle gönüllü kişilerle (danışanlarla) birliktedirler. Hizmeti talep eden kişi bir ihtiyaçla talep edendir. Oysa ki, trafik psikolojisi alanında kişiler resmi otoriteler tarafından ya da görev yaptıkları kurumlarca zorunlu olarak gönderilmişlerdir. hizmeti almak üzere gelen kişi gönülsüzdür. Zorunlu yapılmakta olan testler genelde kendini yeterli görmekte olan sürücüler bakımından gereksiz bir zaman kaybı olarak görüldüğü için teste gelen sürücülerde stres yaratabilmektedir. Fakat yukarıda açıklandığı gibi ölümlü kazaların azalmasını toplumun yararına kazanımları olduğu anlatıldığında, sorumlu toplum bireyleri psikoteknik değerlendirmeyi olumlu yönünden görüp psikoteknik testinin yarattığı stresin azalmasına faydada bulunmaktadır.Irmak SRC Psikoteknik Şoförlerimiz için huzurlu ve stressiz bir ortam oluşturarak testin oluşturduğu stresi en aza indirmeyi başarabilmektedir.

Psikoteknik Belgesi Almanın En Kolay Yolu

Psikoteknik değerlendirme öncesi görevli psikolog tarafından test hakkında bilgilendirme yapılmakta testin bilinmezliğinden doğan sorunlar en aza indirilmektedir. Ayrıca psikoteknik eğitimleri bölümünde bazı testlerin video kayıtları bulunmakta test öncesi daha detaylı bilgi edinilebilmektedir.

Lütfen Bizi arayın

Psikoteknik Belgesi

+90 212 540 0623

Görüş ve İstekleriniz İçin

email

psikoteknik@irmaksrc.com.tr

IRMAK SRC

Mesleki Eğitim

Mesleki Belge

1 Saatte Psikoteknik Belgesi

SRC Belgesi SRC 1, SRC 2, SRC 3, SRC 4

ODY Belgesi ODY 1, ODY 2, ODY 3, ODY 4

ÜDY Belgesi ÜDY 1, ÜDY 2, ÜDY 3, ÜDY 4

Kurumsal Hizmet

Karayolu Taşımacılığı Eğitimi ve Danışmanlığı

İleri Değerlendirme Ve Eğitim Teknikleri, Detaylı Analiz Ve Kişiye Özel Eğitimler Sayesinde Her Seviyede Yüksek Başarı. İşinizi hızladıran Sorunlarınızı Çözen Benzersiz destek ve eğitim.

Irmak SRC'ye Gelin İşlerinizi Kolaylaştırın.